Як і коли цей список подіє на оточення Путіна!

Підпишіться на новини «UkrMedia» в Facebook, Twitter або +

Публікація попереднього кремлівського санкційного спу не випадкова. Росії дають проміжок часу, щоб Кремль дав зворотню відповідь, сигнал, як він збирається реагувати,передає Ukr.Media

Можливо, цей аргумент спрацює, і в найближчі місяці ми побачимо прогрес у переговорах щодо врегулювання конфлікту на і.

Про це  розповів політичний експерт Василь Мокан.

Водночас, на думку експерта, тип антиросійських санкцій, який сьогодні діє, розрахований не на швидке вирішення проблеми військової агресії РФ проти України. За словами Мокана, є дві причини, через які нинішні санкції мають ефект, але в середньостроковій перспективі.

"В Росії є певний запас міцності – економічний та ідеологічний, резерви для протидії наслідкам санкцій, накопичені за попередні роки. Плюс політика імпортозаміщення, яка підсилена ідеологічною складовою. Росіян переконали в тому, що затягування поясів для протистояння із зовнішнім колективним ворогом – це національна ідея, яка може об'єднати країну", – розповідає Василь Мокан.

По-друге, на його думку, нові санкції б'ють не стільки персонально по компаніях і людях через заборону в'їзду в інші країни, скільки по неможливості технологічного розвитку російських компаній і залучення міжнародних кредитів. Як зауважує експерт, дії економічних санкцій проти юридичних осіб насамперед зосереджені на блокуванні доступу російського бізнесу до кредитів, нових технологій, обміну технологіями і реалізації високотехнологічних проектів.

Вашингтон, опублікувавши санкційні списки, підготував серйозний інструмент впливу на Путіна. Не обов'язково всі потраплять під санкції. Але є розрахунок на те, що власники великого бізнесу, які там фігурують, зазнають великих втрат. Це може вплинути на політику а РФ і таким чином пом'якшить його агресивні імперські амбіції, – вважає Мокан.

Вочевидь, за його словами, зараз цей список активно обговорюватиметься на дипломатичному рівні, але неофіційно. Це має стимулювати до конструктивних переговорів і РФ, в тому числі, і щодо питання України. Хоча, зауважує політолог, цей санкційний список використовуватимуть як аргумент і в переговорах з Росією стосовно сирійського конфлікту, КНДР і в інших геополітичних конфліктних точках. В тому числі, відносин Росії і ЄС.

"Зрозуміло, що публічно звучатимуть критичні коментарі Кремля, розраховані як на внутрішню аудиторію, так і на Захід, що ніхто нікого не боїться. Але на неофіційному рівні аргумент санкцій може спрацювати. І в найближчі місяці можна буде побачити конструктив і прогрес у переговорах щодо врегулювання конфлікту на Донбасі", – підкреслив Василь Мокан.

   По информации: Новости МИРА ukr.media