Підпишіться на новини «UkrMedia» в Facebook, Twitter або Google+
Минулого року поліцейські зафіксували понад 114 тисяч випадків керування транспортом у стані сп'яніння, що спричинило 115 смертей, передає Ukr.Media Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національної поліції.
«У 2017 році поліцейські зафіксували понад 114 тисяч випадків керування транспортом у стані сп'яніння. Це на чверть більше, аніж у 2016 році… Керування транспортом у стані сп'яніння спричинило 115 смертей», – передає прес-служба слова першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
Всього, за його словами, торік сталося 162,5 тисяч дорожньо-транспортних пригод. З них з вини п'яних водіїв – 5,8 тисячі. На дорогах країни загинуло майже 3,5 тисячі людей. Він розповів, що у 2017 році в країні було зареєстровано 27 220 ДТП з постраждалими. 3432 людини загинуло, майже 35 тисяч дістали травми. При цьому переважна кількість ДТП сталися через порушення Правил дорожнього руху.
Зокрема, порушення правил маневрування стало причиною 58,4 тисячі ДТП, в яких загинуло 199 людей. 658 людей загинуло у результаті аварій внаслідок перевищення безпечної швидкості. Серед інших «популярних» порушень Білошицький назвав недотримання дистанції, порушення правил проїзду перехресть, виїзд на смугу зустрічного руху, невиконання вимог сигналів регулювання.
За словами посадовця, проблема керування транспортними засобами у стані сп'яніння залишається критичною. У 2016 році були внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які в рази підвищили відповідальність за керування у стані сп'яніння.
«Проте кількість правопорушень, яку ми зафіксували, свідчить про те, що навіть попри введення такого підвищеного рівня відповідальності, зменшення кількості даного виду правопорушення ми не спостерігаємо», – відзначив Білошицький.
Він також нагадав, що згідно зі ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) вчинення такого правопорушення тягне за собою накладання штрафу у сумі 10,2 тисячі гривень та позбавлення права керування транспортними засобами на 1 рік.
Повторне вчинення такого порушення протягом року – штраф у розмірі 20,4 тисячі гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки. Втретє – штраф у сумі 40,8 тисячі гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років.
Керівник Департаменту патрульної поліції зауважив, що зазвичай безвідповідальне ставлення до дорожнього руху, зокрема – керування напідпитку, пов'язано із відсутністю необхідного механізму контролю та виявлення такого виду правопорушення.