Алексей Кудрявцев
Скандально відомий та одіозний екс-керівник Держархбудінспекції України Олексій Кудрявцев, як відомо був звільнений наприкінці 2018 року з займаної посади за безпосереднім втручанням Генерального прокурора України, в зв’язку з констатацією безпрецедентного рівня корупції у будівельній галузі, пише Антикор.
При цьому приводом для прийняття Кабінетом Міністрів України відповідного рішення (розпорядження) від 12.12.2018 стало встановлення не менш скандального факту – наявності у Кудрявцева О.В. підробленого диплому про вищу будівельну освіту з Молдавського вищого навчального закладу.
Цікавим є те, що пропрацювавши на відповідній посаді біля трьох років Олексій Віталійович встиг, і треба віддати йому належне, створити «будівельну бригаду» підпорядкованих співробітників в центральному апараті Інспекції, які зайняли ключові посади керівників її структурних підрозділів та територіальних органів.
До цієї «бригади» увійшли насамперед такі особи як:
Олександр Строкач -директор Департаменту держархбудконтролю та нагляду;
Ірина Тірель заступник директора Департаменту держархбудконтролю та нагляду
Сергій Шевченко – директор Департаменту нормативно правового забезпечення;
Олена Бочарова – заступник директора Департаменту нормативно-правового забезпечення;
Вікторія Христенко – начальник Управління роботи з персоналом та документообігу;
Ольга Куделко – заступник начальника Управління роботи з персоналом та документообігу;
Людмила Каракаш – завідувач Сектору контролю;
Юрій Бездоля – начальник Відділу взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами;
Алла Бердянська – директор Фінансового Департаменту;
Світлана Лобановська – начальник Відділу обліку розрахункових операцій.
Максим Лобок – завідувач Сектору інформаційних технологій;
З керівників територіальних органів, це перш за все:
Ярослав Старущенко – заступник керівника тероргану Київської області.
Євген Рябокобила –в.о. керівника Дніпропетровського тероргану;
Василь Буюклі – керівник Одесьького тероргану;
Павло Панасюк – керівник Донецького тероргану;
Євгенія Іванська – керівник Харківського тероргану;
Віталій Лалакулич – керівник Закарпатського тероргану;
Ірина Солоннікова – керівник Запорізького тероргану;
Роман Желих – керівник Львівського тероргану;
Олена Морозова – керівник Полтавського тероргану;
Антоніна Бойко – керівник Хмельницького тероргану.
Після свого принизливого звільнення розпорядженням Кабміну від 12.12.2018 та до часу призначення нового керівника Інспекції 27.03.2019 – тобто на протязі понад 3-х місяців Олексій Віталійович налагодив ефективну нелегальну економічну діяльність завдяки членам своєї команди через так звані бек-офіси, запевнивши та продемонструвавши їм свої можливості за межами Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Навіть призначення на посаду нового очільника Інспекції не завдало Олексію Кудрявцеву дієвих перешкод, бо:
- по-перше: діюче на той час законодавство про державну службу не надавало можливості швидкого звільнення вказаних осіб з займаних посад,
- по-друге: саму «схему» діяльності Кудрявцева О.В. безпосередньо координували чинний тоді Міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко, а також профільний заступник Міністра Лев Парцхаладзе.
Одночасно з цим, Олексій Віталійович не залишав мрії свого повернення до легального керівництва будівельною галуззю.
З цією метою Кудрявцев О.В. вдався до судового оскарження в Окружному адміністративному суді м.Києва розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 №967-р, відповідно до якого підставами його звільнення зазначено: вчинення дисциплінарних проступків, передбачених пунктом 1 (порушення Присяги державного службовця) та пунктом 10 частини другої статті 65 Закону України «Про державну службу» (подання під час вступу на державну службу недостовірної інформації про обставини, що перешкоджають реалізації права на державну службу, а також неподання необхідної інформації про такі обставини, що виникли під час проходження державної служби).
Проте, як стало відомо, в ході судового розгляду справи, виявились дані щодо фальсифікації Кудрявцевим О.В. даних, наданих до Кабміну та до Мінрегіону, наслідком яких стало порушення Державним бюро розслідувань України в 2019 році відповідного кримінального провадження, досудове слідство по якому на даний час триває.
Допомога ж Олексію Кудрявцеву прийшла від новоспеченого керівництва Мінрегіону та Кабінету Міністрів України.
Завдяки внесенню Верховною Радою України у вересні поточного року змін до Закону України «Про державну службу», на двох засіданнях Уряду від 25.09.2019 та 02.10.2019 були звільнені разом понад десятка керівників та заступників керівників центральних органів виконавчої влади в тому числі і Держархбудінспекції.
В ході цих подій Кудрявцев О.В., за кураторства Зубка Г.Г. та Парцхаладзе Л.Р. (які нікуди не поділися з орбіти будівельних схем та афер, а лише відійшли у тінь) спромігся забезпечити лояльне до себе відношення новопризначеного профільного Міністра — Олени Бабак, завдяки чому виконуючим обов’язки Голови ДАБІ було призначено його безпосереднього протеже – Олександра Строкача, а виконуючим обов’язки директора Департаменту дозвільних процедур Інспекції (найбільш дохідного для Олексія Кудрявцева підрозділу) Ярослава Старущенка.
Для себе ж Олексій Віталійович виклопотав місце профільного заступника Міністра розвитку громад та територій України, відповідального за будівельну галузь.
Проте, з’явилися реальні перешкоди у призначенні.
-по-перше, наявний судовий спір Кудрявцева О.В. з Кабінетом Міністрів України щодо скасування розпорядження про його звільнення, а цей факт шкодить репутації влади;
-по-друге, кримінальне провадження в ДБР щодо фальсифікації документів шкодить власній репутації.
Тому, незважаючи на негативні перспективи у судовій тяжбі, з першою перешкодою Олексій Віталійович нібито впорався – відмовився від власних позовних вимог в судовому засіданні 01.10.2019.
Проте, вказаними діями він лише задокументував правомірність власного звільнення з посади державної служби з підстав порушення присяги державного службовця та подання недостовірної інформації.
Що стосується кримінального провадження, то до цього часу Олексій Віталійович ще не знайшов шляху розв’язання вказаної проблеми, як стало відомо з непідтверджених джерел в ДБР йому готують до вручення підозру.
Незважаючи на це, Кудрявцев О.В. завдяки активній підтримці збоку Зубка Г.Г. та Парцхаладзе Л.Р. фактично оселився в Міністерстві розвитку громад та територій України, намагаючись досягти поставленої мети – призначення його на посаду профільного заступника Міністра з питань будівельної галузі, обґрунтовуючи це необхідністю ручного керування як Держархбудінспекцією, так і створеними ними «будівельними схемами».
А таке ручне керування мабуть шо не завадило та ось чому.
Особи, яким було довірено тимчасове керівництво Інспекцією – Олександру Строкачу та Ярославу Старущенку, самі перебувають на межі грандіозного корупційного скандалу з проходженням ними конкурсів на зайняття вакантних керівних посад в ДАБІ.
Так, Олександр Строкач примудрився впровадити в Національному агентстві України з питань державної служби власну «схему» протиправного проходження конкурсу на посаду Голови Держархбудінспекції, яка полягає в двох послідовних етапах:
Щодо Ярослава Старущенка, то задля його перемоги у внутрішньому конкурсі Держархбудінспекції на зайняття посади директора Департаменту дозвільних процедур, Конкурсною комісією ДАБІ, безпосередньо для нього, були розроблені ситуаційні завдання, що не відповідають рівню посади, та за наслідками оцінювання вказану особу 23.10.2019 штучно визнано переможцем конкурсу.
Підводячи риску під всією цією історією, слід зізнатися собі, що завдяки запровадженої новим керівництвом Кабінету Міністрів України та Міністерства розвитку громад та територій України у «дієвій взаємодії» з колишніми очільниками галузі (Зубком Г.Г., Парцхаладзе Л.Р. та Кудрявцевим О.В.) «змін» в системі держархбудконтролю — маємо на даний час в керівництві Держархбудінспекції двох (та навіть більше) відвертих шахраїв, які контролюють всю будівельну галузь країни, а в найближчій перспективі будемо мати профільним заступником Міністра з питань будівництва – особу, звільнену з посади державного службовця за порушення Присяги та надавшого до Уряду недостовірні (сфальсифіковані) відомості про власну освіту (що підтверджено судом), а також фігуранта кримінального провадження компетенції ДБР.
Такий стан речей змушує оприлюднити найближчим часом та винести на суд громадськості всю систему «будівельних схем та афер» в діяльності державних органів влади (ВРУ, КМУ, Мінрегіон, Держархбудінспекції) та взаємодії у цих схемах «уповноважених» державних службовців.
Невже ця ситуація влаштовує Уряд та профільне Міністерство. Хто відкриє очі керівництву держави на таку картину в будівельній галузі та чому б, на прикладі Офісу Генерального прокурора України, не забезпечити проведення повного перезавантаження системи держархбудконтролю, змивши з неї як самого «повелителя будівельних схем» Кудрявцева О.В., так і всю його «будівельну бригаду» в Держархбудінспекції та Мінрегіоні.
В тему: Одиозный экс-руководитель ГАСИ Украины Алексей Кудрявцев рвется в замы к министру развития громад для возвращения схем с Реестром
В систему «ГАСКА» снова вернулись «смотрящие»
Руслан Якушев
Компромат | Досье | Скандалы