Незаконно призначений Супрун в.о.ректора НМУ — відомий корупціонер з 20 річним досвідом

Для Супрун закони України неписані, порушуючи рішення суду, вона незаконно призначила чергового в.о . ректора НМУ — екс-проректора з лікувальної роботи і післядипломної освіти НМУ ім. О.О. Богомольця —  Олександра Науменка, пише Антикор.

Кар’єра Науменка доволі цікава.

Син агронома і випускник сільської школи не був відмінником,  що не завадило після закінчення Київського медінституту ( нині — НМУ) в 1988 році отримати фантастичний розподіл поліклінічним лікарем ЛОРом в Києві.

Як саме йому вдалося заручитися підтримкою  завідувача кафедрою ЛОР в НМУ проф. Ю. В. Мітіна невідомо, але менш ніж через 2 роки (в 1990 р.) шанований професор відкрив молодому лікарю шлях на кафедру, взявши на роботу молодшим науковим співробітником.

Вже у 1992 році професор Мітін просуває НАУМЕНКА на посаду асистента своєї мега популярної кафедри — за відсутності навіть натяку на кандидатську дисертацію.

В 2014 р. НАУМЕНКО пише у своєму “CV”: «Активна громадська позиція призводить його [Н.] в 1995 році до роботи в Приймальній комісії  НМУ, де за 11 років сумлінної роботи О. М. Науменко пройшов шлях від технічного працівника до відповідального секретаря, приймаючи участь в наборі до трьох нових факультетів».

Чим саме молодий НАУМЕНКО заслужив особисту довіру неприступного для інших ректора Гончарука, невідомо. Але, прогинаючись і улещуючи, він швидко став правою рукою Гончарука в найкорумпованішій у виші сфері — прийому абітурієнтів за іспитами (ЗНО тоді ще не існувало).

Виконуючи секретні доручення голови  приймальної комісії — ректора, НАУМЕНКО, імовірно, взяв його (і не тільки)  «на гачок» шляхом фіксації «компромату» і одночасно став плідно працювати на власну кишеню.

Як відомо з наявної у відкритому доступі декларації екс-проректора НАУМЕНКА, з 1998 р. у 100% власності скромного асистента кафедри, який до того мешкав у батьківській сільській хатинці, з‘являється київська квартира на 38 «квадратів», а у 1999 — вже друга квартира в Києві площею 105 «квадратів».

В 1998 р. НАУМЕНКО захистив кандидатську дисертацію на тему «Стан мінерального обміну та його корекція при хронічному риніті» під керівництвом свого вчителя проф. Мітіна.

Звернемо увагу на дату присудження наукового ступеню: кандидата мед наук  — 14.11.1998 р.

Тому що вже 3 липня 2002 року, тобто через 3,5 роки, НАУМЕНКО була присуджена ступінь доктора мед. наук.

Фантастична продуктивність, зважаючи на зайнятість ще й «громадською роботою»  на посаді заступника декану новоствореного факультету з підготовки лікарів для Збройних сил  України (1997-2003 рр).

Перед захистом докторської дисертації НАУМЕНКО домігся оформлення для своєї роботи грифу «для службового користування».

Таке хитре «засекречення» текстові не тільки дисертації, але і її автореферату, разом з унеможливленням  публічного захисту, повністю закрили  доступ публіки до цього опису під назвою: «Спонтанний  та індукований патоморфоз хронічного риніту у мешканців Київського регіону».

«Завдяки цій роботі [ пише НАУМЕНКО на сайті Ukrlib.com.ua ] вдалося розробити нові алгоритми лікування і обстеження пацієнтів, які зазнали впливу малих доз іонізуючого опромінення».

Однак ці, імовірно, високоефективні наробки талановитого вченого були втрачені для мільйонів пацієнтів, оскільки залишилися невідомими для лікарів. Можна тільки здогадуватися, скільки умовних цистерн виділень з носу вдалося б зберегти українцям завдяки імплементації наукових досягнень НАУМЕНКА!

Зверніть увагу на збіг тем кандидатської і докторської дисертацій — обидві про хронічний риніт. Такий збіг забороняється Державною атестаційною комісією (ДАК). Можливо, що це стало одним з приводів для відмови ДАК у видачі диплому доктора наук. Однак ректор — академік Гончарук використав свій вплив, щоб його «відданий» секретар приймальної комісії таки став доктором медичних наук.

Як свідчать наші джерела, після того НАУМЕНКО подбав про знищення всіх слідів свого творіння.

Наукових керівників  у Науменка було двоє. Одним  — його вчитель професор Мітін, другий — тодішня самопризначена директорка першого приватного НДІ «екологічної патоморфологіі», який на 100% фінансувався її чоловіком-бізнесменом, патологоанатом Валентина Терещенко. Саме вона написала за НАУМЕНКА  27 із 30 статей і саму  дисертацію. Пізніше ця діячка стала відомою завдяки плагіату Національного підручника з патоморфології і примусового продажу своїм студентам самовиготовлених «методичок» — без придбання якої вірогідність не скласти іспит наближалася до 100%.

Цікаво, що пізніше, коли Терещенко просила НАУМЕНКА виступити на Вченій раді і використати свій вплив задля її обрання  завкафедрою патоморфологіі,  він її зрікся. Як побачимо нижче, це було його типовою поведінкою

Повертаємося до феєричного кар‘єрного шляху нашого героя. 2000 р. —  доцент, в 2003 — вже професор кафедри ЛОР. І все — за клопотаннями  свого вчителя проф. Мітіна.

Але признанням і справою всього життя, у буквальному і переносному смислах, була не праця лікаря, вченого і викладача, а робота відповідального секретаря приймальної комісії і прислужування будь-якому очільнику за посадою.

Коли екс-міністр МОЗ Москаленко вигнав з крісла ректора НМУ, свого керівника і організатора написання тексту своєї докторської дисертації Гончарука, НАУМЕНКО спромігся так швидко стати корисним новому ректору, що у 2003 році в додаток до приймальної комісії отримав нові обов‘язки помічника ректора з переводу і поновлення студентів. його попередника на цій посаді і члена команди Гончарука  Москаленко вигнав.

Довідка: потенційна прибутковість переведення і поновлення в НМУ за тих часів оцінювалась 3-4 значними числами в у.о. Розповсюджена схема для грошовитих бездарів: вступити до приватного інституту народної медицини, а отримати найрейтинговіший в Україні диплом НМУ. Або взагалі отримати цей диплом після відрахування за «успіхи» у навчанні.

Про Прибутковість такої  «громадської діяльності» НАУМЕНКА свідчать дані з його декларації.

В 2004 р. власність новопризначеного професора кафедри ЛОР  поповнилася третьою київською квартирою в 114 кв. м, а вже у 2008 році — четвертою в 123 «квадрати».

Разом з тим, 383 кв. м. житлової нерухомості сина сільського агронома і домогосподарки, які до того ж не пов‘язані шлюбом, НАУМЕНКА далеко не вичерпує його статків.

З 2002 р. він власник гаража в Києві в 21 кв. м, з 2010 і 2012 років — двох машиномісць в підземному паркінгу в 32 і 20 кв. м. ( вартість яких  дорівнює вартості двох квартир в новобудові), а з 2011 р. —  приміського житлового будинку площею 163 кв. м.

З 2011 р. автопарк НАУМЕНКА став гідним нардепа України. Це новенькі «Ауді А6» і «ВМW X5», повний  фарш (вартість таких авто — 70-80 тис. євро кожна). Останньою автівкою, за легендою для народу,  НАУМЕНКУ дає користуватися взимку якийсь родич.

Нічого не нагадує?

Напередодні Майдану до нерухомості нашого героя додалися ще 215 кв. м. нежитлового приміщення в Києві.

І це все придбано виключно за зарплату асистента — доцента-професора, оскільки «професор» не став ані популярним практикуючим лікарем, ані визнаним закордоном науковцем, який би, подібно до багатьох його колег, міг заробляти  «шалені гроші» на клінічних дослідженнях.

Але грошей НАУМЕНКУ було замало. Він прагнув статусу і поваги.

Імовірно, ректор Москаленко високо цінував відданість свого підлеглого, оскільки в 2013 р. призначив  його  виконуючим обов’язки проректора з лікувальної роботи і післядипломної освіти. Помічником з переведення і поновлення, разом з секретарем в приймальній комісії, НАУМЕНКО продовжував працювати вже виключно на «громадських засадах».

Тим часом, у його вчителя професора Мітіна добігав кінця термін контракту, і учень сконцентрувався на його виштовхуванні з займаної посади, в тому числі  шляхом створення для нього іміджу нікчеми і хворого, який не здатний керувати кафедрою.

Імовірно, тиск на ректора Москаленко включав і шантаж «компроматом», і 1 лютого

2014 р. ректор Москаленко звільнив завкафедри Мітіна зі скандалом, і наказом призначив на його місце НАУМЕНКА.

Носіння портфелю, відкривання дверей, супровід вулицею і улесливі виступи про «великого ректора Москаленко» дали результат. Мітіну не дали можливості залишитися працювати  на кафедрі на 0,5 ставки професора до 80 років, як іншим професорам.

Як тільки крісло під Москаленко похитнулося, і він був відсторонений з посади ректора МОЗом, на зустрічі в вузькому колі НАУМЕНКО відхрестився від патрона, який дав йому посаду  проректора і кафедру ЛОР, не кажучи вже про керівництво набором, переведенням і поновленням студентів.

На додаток. В 2014 році в мережі з‘явився аудіо файл спіча НАУМЕНКА з засудженням Майдану і характеристикою його активістів як «банды безмозглых и пьяных идиотов» (див. Матеріал «Антикора»).

Після того, як ректор Амосова відібрала у проректора НАУМЕНКА його «приймально-перехідну годувальницю», його прийняла в свої антикорупційні обійми в.о. міністра Супрун.

Спочатку, в кінці серпня 2018 року в комісію по переведенню і поновленню проректора НАУМЕНКА повернув екс-в.о. Кучин, внаслідок чого студентські лави поповнились двійочниками і «народниками».

Коли суд «збив» Кучина з посади в.о. ректора НМУ, Супрун передала цьому хабарнику і корупціонеру весь НМУ.

Так задля реалізації своєї мети — рейдерського захоплення найуспішнішого  медичного Університету України, Супрун переступила через закони України, через рішення судів Ім‘ям України, через застосування її командою сили до студентів в приміщенні рідного університету, і через задекларовані цінності боротьби з корупцією в медицині і медичній освіті.

В тему: Ульяна Супрун. Как американский министр-волонтер добивает украинскую медицину

Олег Бойко 

Компромат | Досье | Скандалы