Ирина Констанкевич: без году неделю в Раде, а уже в коррупции
Ставленница Палицы и Коломойского Ирина Констанкевич: кто она?
Ирина Констанкевич пришла на место Игоря Еремеева в Раду: кому продалась?
Вся правда о депутате Ирине Констанкевич
Заводная девочка Палицы: нардеп Ирина Констанкевич
Чтобы получить депутатское кресло для Ирины Констанкевич, команда политтехнологов Игоря Палицы готовила почву еще с 2012 года. Именно с тех пор Констакевич начала активно посещать благотворительные мероприятия как представитель фонда Палицы «Новый Луцк». Кроме того Ирина Мирославовна уже в то время имела репутацию хорошего преподавателя, ученого и эффективного администратора в Восточнонациональном университете. Результат – на избирательную кампанию 2014 году она выходила с практически «хрустальной» репутацией и щедрым финансированием из группы «Приват» сообщает портал АНТИКОР. Однако именно это финансирование и бросало тень на кампанию Ирины Констанкевич. Злые языки говорили, что в Верховной Раде она станет марионеткой в неформальной группе выдвиженцев экс-председателя Днепропетровской ОГА Игоря Коломойского. И стала.
А еще Констанкевич политические оппоненты вспомнили «подкуп» избирателей различными методами через фонд «Новый Луцк». Конечно, с юридической точки зрения все продуктовые карточки, материальная помощь, финансирование спортсменов, строительство площадок – добрые и бескорыстные дела. Однако и о них не забыли напомнить на ситилайтах с кандидатом и спортсменами в качестве благодарного фона за поддержку.
А еще штаб Ирины Констакевич отличился новинками, к которым «не додумались» штабы оппонентов. Это и лучше подготовлены агитаторы, что «шли в народ», а не сидели в палатках, и креатив с воздушными шариками, и обзвоны лучан, и именные письма пенсионерам и малообеспеченным. А еще команда кандидата отказалась от билбордов, активно пиарилась через одно из интернет-изданий. Деньги, которые должны на них потратить, якобы пошли на обеспечение бойцов. Правильный ли был такой отказ – трудно сказать. Надо, чтобы наши политологи и социологи выяснили, оправдано это было или нет.
Среди недостатков кампании Констанкевич надо припомнить и ее «немайдановский» подход к формированию собственного имиджа. За четыре месяца Революции Достоинства и 8 месяцев конфликта с Россией шины, камуфляжи, люди с мегафонами на мостовой стали уже привычными на улицах наших городов. И не каждый претендент на властное кресло пытался спекулировать на этом. Пробовали только штабисты Констакевич. Но все же не слишком регулярная помощь бойцам АТО и удостоверение участника ВО «Майдан» – не слишком убедительные аргументы, когда доказываешь, что «стоял на Майдане» и «сражался на Востоке». Хотя здесь все очень однозначно. Возможно, образованность, женственность и навязчивая доброта кандидата качественно отличались от автоматов, шевронов и камуфляжей, которые использовал основной оппонент Лапин. Соответственно, такие «немилитарные» аргументы позволили завоевать умы и сердца части жителей города.
Еще один негатив – отсутствие номинального бренда. Этот негатив пытались исправить, когда на элементах одежды уличных агитаторов Констакевич использовали традиционные для «Блока Петра Порошенко» косые красные линии и такие же красные куртки. На кого-то подействовало. Но дописать себе «Порошенко» в бюллетене было невозможно. А, как известно, часть избирателей выбирает мажоритарщика от той партии, за которую голосует в многомандатном округе.
Наблюдатели гражданской сети «ОПОРА» зафиксировали: Констанкевич использовала тактику косвенного массового подкупа. Таким образом, Ирина Констанкевич вручала одаренным школьникам Маневичей бесплатные путевки в лагерь «Артек-Буковель».
Ложь для народа
Констанкевич заверила, что будет работать над внедрением социальных программ по оказанию поддержки сельскому учителю
3 июня 2016 года кандидат в народные депутаты Украины Ирина Констанкевич в своей предвыборной программе заверила, что будет работать над внедрением социальных программ по оказанию поддержки сельскому учителю, в частности льготного кредитования с нулевой ставкой для приобретения жилья.
НЕ ВЫПОЛНЕНО
5 сентября 2017 года ВРУ приняла новый закон об образовании, который предусматривает значительное увеличение заработных плат для учителей. Законом предусмотрено предоставление льготных долгосрочных кредитов на строительство (реконструкцию) или приобретение жилья или предоставление служебного жилья. Кроме того, педагогам, работающим в сельской местности и поселках городского типа, а также пенсионерам, которые раньше работали педагогическими работниками в этих населенных пунктах и проживают в них, предполагается бесплатное пользование жильем с отоплением и освещением в пределах установленных норм.
Ирина Констанкевич не голосовала за принятие инициативы, поскольку отсутствовала без уважительных причин, и именно это помешало ей выполнить свое предвыборное обещание.
В Луцке пойман на взятке мужа нардепа Ирины Констанкевич. Фото
В Луцке 27 сентября полиция в процессуальным руководством областной прокуратуры задержала на взятке мужа внефракционного народного депутата Ирины Констанкевич.
Указывается, что адвоката Николая Сорокопуда задержали сотрудники управления защиты экономики Нацполиции.
Сорокопут – руководитель одной из квалификационно-дисциплинарных комиссий адвокатуры.
“Оперативники… задокументировали схему вымогательства и получения неправомерной выгоды, которую организовал муж народного депутата. К преступной деятельности в качестве посредника привлек адвоката-члена этой же комиссии”, – говорится в сообщении полиции.
“Две тысячи долларов США и более пяти тысяч гривен неправомерной выгоды требовали чиновники от гражданина за успешную сдачу квалификационных экзаменов, которые необходимы для получения удостоверения адвоката”, – заявляет полиция.
Также сообщается, что Сорокопуда с посредником задержали во время получения взятки.
Действия злоумышленников квалифицированы по ч. 3 ст. 368 (Принятие предложения, обещания или получения неправомерной выгоды должностным лицом) Уголовного кодекса Украины.
Констанкевич заявила, что задержание было “срежиссированным”.
Нардеп Ірина Констанкевич у вересні не проголосувала за жоден прийнятий законопроект
Експерти громадянської мережі ОПОРА проаналізували участь в голосуванні волинських народних депутатів-мажоритарників за вересень 2017 року.
На своєму сайті, Громадянська мережа ОПОРА повідомляє, що, в період з 5 вересня 2017 р. по 28 вересня 2017 р., з-поміж волинських нардепів-мажоритарників найактивніше проявили себе у прийнятті рішень та участі у голосуваннях Сергій Мартиняк та Степан Івахів.
За перший місяць осенні в парламенті прийняли три законопроекти №6565/П «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України»; №3491-д «Про освіту»; №7052 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери».
«Найактивнішу участь у прийнятті відповідних законопроектів взяли народні депутати України Сергій Мартиняк – представник 20-го виборчого округу в парламенті, Степан Івахів – представник 21-го виборчого округу та Ігор Лапін – представник 22-го виборчого округу. Усі троє голосували «За» усі прийняті законопроекти. Народний депутат Ігор Гузь, який представляє у Раді 19-й виборчий округ, голосував «За» законопроекти №6565/П та №3491-д, натомість, за законопроект №7052 «Не голосував»,. – повідомляє ОПОРА.
Народний депутат Ірина Констанкевич, яка обиралась в 23-му виборчому окрузі, від партії «УКРОП», не проголосувала за жоден прийнятий законопроект. Так, за законопроект №6565/П вона «Не голосувала», а під час розгляду інших двох проектів Законів депутат була «Відсутня».
«На офіційному сайті Верховної Ради України зазначено, що народний депутат була відсутня з невідомих причин 5 та 7 вересня, коли приймалися законопроекти, за даними письмової реєстрації; за даними електронної реєстрації теж була відсутня в другій половині дня 5 вересня та протягом дня 7 вересня 2017 р.», – пояснюють експерти ОПОРИ.
«Громадянська мережа ОПОРА також проаналізувала участь народних депутатів з Волині в усіх голосуваннях, яких у вересні 2017 р. відбулось 933. За результатами моніторингу, найактивніше себе проявили за цим показником народні депутати Степан Івахів та Сергій Мартиняк. Показник їхньої участі в голосуваннях становить 100% та 99% відповідно. Натомість, нардеп Ігор Лапін голосував у 84,6% випадків, Ірина Констанкевич – у 61,4%, а Ігор Гузь – 54,3%.», – додають експерти.
На Волині активісти звинувачують кандидатку у «підкупі» виборців
Активісти ОПОРИ звернулися до поліції з заявою про непрямий підкуп виборців з боку кандидатки від «Укропу» Ірини Констанкевич. Сама кандидатка каже що невинна, а поліція до неї не зверталася.
Координаторка Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Катерина Шарпата повідомила , що основні порушення на проміжних виборах на Волині це «джинса» та підкуп виборців.
«Порушень зафіксовано небагато, втім вони є. Зокрема, це непрямий підкуп виборців з боку кандидата Ірини Констакевич. Ми фіксували непрямий підкуп виборців в смт. Маневичі , в місті Ківерці, а також в смт. Любешів. Зокрема, кандидат у школах та інших навчальних закладах збирала батьків обдарованих учнів і дарувала їм путівки в табір відпочинку «Артек- Буковель». Поміж інших порушень це в нас зафіксоване використання адміністративного ресурсу з боку Олександра Пирожика (ред., — перший заступник голови Волинської обласної ради, олігарха Ігоря Палиці), але такий випадок був єдиний, — пояснює Катерина Шарпата.
За її словами, під час передвиборчої кампанії кандидатка Ірина Констанкевич використовує благодійний фонд олігарха, голови облради Ігоря Палиці «Тільки разом», в якому вона є заступницею голови правління.
Про всі факти підкупу виборців, каже Катерина, повідомляють в поліцію:
«Поліція реагує. За непрямий підкуп виборців , власне, уже ведеться досудове слідство по факту роздачі кандидаткою Констанкевич путівок в табір „Буковель — Артек“ . Як мені вже відомо, слідство ведеться в трьох районних відділках поліції. За таке порушення передбачена кримінальна відповідальність».
Богдана Стельмах, представниця Інституту масової інформації у Волинській та Рівненській областях каже також про монополію кандидатки в місцевих ЗМІ:
«Згідно проаналізованих комунальних ЗМІ друкованих саме в тих районах (ред, — Маневицький, де «бурштиновий» клондайк, Ківерцівський, Любешівський, Камінь-Каширський) , де відбуваються зараз вибори, то напрошується один-єдиний висновок, що там відбувається зараз монополія одного кандидата, тобто монополія Ірини Констанкевич від «Укропу». Матеріалів про інших кандидатів абсолютно не зафіксовано, — розповідає про ситуацію у медіа Богдана Стельмах та наголошує, що замовні матеріали неналежним чином марковані або не марковані взагалі, що є грубим порушенням.
Сама ж кандидатка Ірина Констанкевич стверджує, що виборче законодавство не порушує:
«Я не маю жодних підтверджень того, що поліція відкрила. До мене поліція не зверталась. Мене не викликали. Тому перед тим, як хтось робить публічні заяви, хотілося б, щоб вони спиралися на підтверджені факти. Це те, що я хотіла вам сказати», — зазначає Констанкевич.
Тим часом в Поліції Волинської області розповіли, що одну із таких справ вже закрили , тому що не виявили ознак кримінального правопорушення. І незважаючи на резонанс, стверджують, що встановити факт злочину важко через недосконалість законів.
Нагадаємо, що згідно статті 160 Кримінального кодексу України підкуп виборця або учасника референдуму карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.
На проміжних виборах до Верховної Ради, які відбудуться 17 липня, у волинському 23-му окрузі змагатимуться 19 кандидатів. Серед них найбільш активно ведуть передвиборчу кампанію Ірина Констанкевич , представниця Українського об`єднання патріотів «Укроп», Олександр Пирожик, представник політичної партії Всеукраїнське об`єднання «Свобода» , Сергій Була «Радикальна партія» Олега Ляшка і представник політичної партії БПП «Солідарність» Юрій Кулачик.
Нардеп Ірина Констанкевич оприлюднила декларацію
Нардеп від УКРОПу Ірина Констанкевич задекларувала статки.
Згідно з інформацією, що міститься в її електронній декларації за 2016 рік, особливих майнових змін у родині не відбулося.
Так само, як і минулоріч, Ірина Констанкевич із чоловіком Миколою Сорокопудом та двома дітьми проживають в селі Тарасове, що під Луцьком. Тут у родини – 12 соток землі та будинок площею 280 квадратів. Землю Микола Сорокопуд придбав у 2005 році за 2 304 грн.
Також чоловік, який працює адвокатом, має землю у Зміїнці (24 сотки) та в Боголюбах (20 соток у спільній власності та 25 соток, які не зареєстровані в установленому порядку).
Микола Сорокопуд є власником двох офісних приміщень у Луцьку, площею 34,5 та 66 квадратів.
Крім того, родина має у Луцьку квартиру площею 56,9 квадратів.
У 2016 році розширився автопарк родини: у липні 2016 року Микола Сорокопуд придбав «Ауді А6» 2010 р.в. за 54 тис грн.
Крім того, родина має дві «Хонди Аккорд» 1995 р.в. та 1986 р.в., а також – «Форд Фієсту» 2011 р.в.
У 2016 році Ірина Констанкевич заробила більше, ніж попереднього року – 153,4 тис грн. (у 2015 році – 60,7 тис грн.).
На основному місці роботи – у Верховній Раді, де депутатка приступила до виконання обов’язків із вересня – заробила 67,6 тис грн. Крім того, за сумісництвом працювала в Східноєвропейському національному університеті професором кафедри української літератури та зступником головви правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». На додатковій роботі отримала 85,8 тис грн.
До сімейного бюджету Микола Сорокопуд заробив понад мільйон – 1,137 млн грн. (минулого року – 303 тис грн.). Також отримувати прибутки почав син Орест: 104 тис грн.
І заощаджень родина депутатки задекларувала 750 тис грн. (минулого року – 500 тис грн.).
Компромат | Досье | Скандалы
Источник скандалов: UkrPost.biz