РФ прийняла на озброєння нові автомати “Калашникова”

Підпишіться на новини «UkrMedia» в Facebook, Twitter або Google+

В якості заміни різним модифікаціям автомата Калашникова (і не тільки) пропонувалася ціла серія різних зразків: як модернізованих версій АК, так і принципово нових виробів, які хоча і перевершували АК з цілого ряду якостей, проте були більш дорогими і складними в експлуатації, передає Ukr.Media.

Як стало відомо, ВС РФ вибрали відразу кілька автоматів. Про це заявило агентство ТАСС, а також інших джерел. Як і передбачали фахівці, модернізовані «калаші» — версії Ак-12 і Ак-15 — обрали на роль масового стрілецької зброї. У той же час нові АЕК-971 і АЕК-973 обрані для спеціальних підрозділів.

«Вироби ВАТ "Завод імені В. Я. Дегтярьова" мають кращі показники при стрільбі з нестійкого стану, вони рекомендовані для різних спецпідрозділів. Продукція АТ "Концерн "Калашников" за критерієм "простота–надійність" більше підходить для загальновійськових частин і підрозділів», — заявили в прес-службі концерну «Калашников».

Джерела нічого не повідомили про ще один відносно новому російському автоматі — АН-94 «Абакан». Варто нагадати, що восени 2013 року офіційно оголосили про випробування претендентів на роль стрілецької зброї в рамках нової бойової екіпіровки «Ратник». Тоді найкращим назвали АЕК-971, а «Абакан» згадано не було.

АЕК-971 / ©Завод імені Дегтярьова

У порівнянні з попередніми модифікаціями автомата Калашникова АК-12 отримав цілий ряд важливих удосконалень. Зокрема, була покращена купчастість стрільби, змінено ударно-спусковий механізм і застосована нова конструкція затворної групи. Концептуально ж автомат майже не змінився.

Нагадаємо, не так давно повідомлялося про закриття в США програми Interim Combat Service Rifle (ICSR), покликаною знайти заміну карабіну M4. Особливістю нової гвинтівки повинен був стати використовується патрон калібру 7,62 мм.

Такий вибір був зумовлений зростаючою захистом солдатів на полі бою. Повернення до калібру 7,62 мм був загрожує збільшенням ваги стрілецької зброї, що стало однією з причин відмови.

   По информации: ukr.media