7 медичних причин, чому ваша втома ніколи не проходить

Підпишіться на новини «UkrMedia» в Facebook, Twitter або Google+

Можливо, вам здається, що вся справа в переході на літній час, надто щільному графіку або простий ліні, але причинами стомлення може бути дещо серйозніше, передає Ukr.Media.

Наприклад:

1. Ви відчуваєте перевтому, тому що у вас анемія.

Коли ви приходите до лікаря і скаржитеся на постійну втому, в першу чергу він зазвичай перевіряє вас на анемію або порушення щитовидної залози, тому що їх легко визначити за допомогою стандартного аналізу крові.

При анемії кров не постачає в організм достатньої кількості кисню. Найбільш поширена причина анемії — дефіцит заліза.

Крім втоми, анемія часто супроводжується відчуттям холоду, запамороченням, дратівливістю і головними болями.

2. Ви відчуваєте перевтому, тому що у вас хвора щитовидка.

Якщо у вас хвороба щитовидної залози (наприклад, гіпотиреоз), то крім втоми ви будете відчувати сухість шкіри і часті запори, а також повну відсутність енергії.

Гіпотиреоз розвивається, коли щитовидна залоза не виробляє достатньої кількості деяких важливих гормонів. Гіпотиреоз частіше вражає жінок.

Дослідження функції щитовидної залози допомагають виявити гіпотиреоз на ранній стадії, після чого лікар зазвичай прописує синтетичний тироїдний гормон.

3. Ви відчуваєте перевтому, тому що у вас переддіабет або діабет.

Якщо у вас високий рівень глюкози в крові, може порушитися кровообіг, з-за чого клітини недоотримують необхідних поживних речовин і кисню і ви відчуваєте втому.

Крім того, хронічне запалення, викликане підвищеним цукром крові, теж може викликати перевтому.

4. Ви відчуваєте перевтому, тому що у вас депресія.

Якщо ви постійно відчуваєте себе втомлено, не хочете вставати з ранку і не можете заснути, можливо, ви страждаєте депресією. Вам слід пройти обстеження на депресію.

За допомогою діагностичного інструменту лікар визначить, чи є у вас поточний депресивний розлад або ваш емоційний стан — результат стресу або зловживання алкоголем.

Депресія, зловживання алкоголем і втома тісно пов'язані. Іноді люди лікують депресію алкоголем і в підсумку відчувають втому.

5. Ви відчуваєте перевтому, тому що у вас протікання кишечника або харчова нестерпність.

Здоровий кишечник — це дуже туга трубка, в якій живильні речовини проникають в організм, не потрапляючи назовні. Але якщо ви неправильно харчуєтеся, особливо фабричними продуктами, клітинна структура кишечника може ослабнути, втративши непроникність, і в кров потраплять білки, яким там робити нічого, що викличе запальну реакцію.

Запальна реакція може проявлятися у вигляді набряків, перевтоми, перепадів настрою, головних болів і зайвої ваги.

Якщо у вас харчова непереносимість (наприклад, пшениці або молочних продуктів), це може викликати перевтому, висипання, набряки і сплутаність свідомості. На жаль, ефективних аналізів на харчову непереносимість не існує.

Щоб визначити, який продукт викликає у вас таку реакцію, виключіть з раціону всі можливі подразники, а потім по одному повертайте їх назад. Якщо ви виключили всю пшеницю і відчули себе добре, а потім повернули її і відчули прилив летаргії, — швидше за все, у вас непереносимість глютену.

6. Ви відчуваєте перевтому, тому що у вас адреналінова втома.

«Адреналінова втома» — це не медичний термін, і багато західних лікарів не визнають такого явища. Справа в тому, що його вкрай складно виявити за допомогою лабораторних аналізів.

Найчастіше аналізи показують недостатність надниркових залоз, ендокринне або гормональне порушення, викликане тим, що надниркові залози не виробляють достатньої кількості гормонів. Такий гормональний дисбаланс може бути наслідком стресової ситуації в житті (наприклад, сімейних негараздів), а також постійного стресу на роботі, недосипання, фізичного перевантаження, неправильного харчування, зловживання наркотиками і алкоголем.

Все це призводить до перевиробництва гормонів стресу, і в результаті ви відчуваєте себе виснаженим і спустошеним, як банківський рахунок, з якого постійно знімають гроші, не поповнюючи його.

7. Ви відчуваєте перевтому, тому що у вас інфекція.

Лікарі часто проводять аналізи на інфекції при скаргах на підвищену стомлюваність.

Деякі інфекції, зокрема, мононуклеоз і хвороба Лайма — викликають відчуття крайньої втоми.

   По информации: Новости МИРА ukr.media